"NATOCHESS CHAMPIONSHIP 2013"
7-13 września 2014 roku w Quebec (Kanada)

XXV MISTRZOSTWA NATO W SZACHACH
(25th NATO CHESS CHAMPIONSHIP)

W zakończonych XXIV Mistrzostwach NATO w Szachach (24th NATO CHESS CHAMPIONSHIP) pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec z wynikiem 21 pkt. Drugie miejsce z wynikiem 18,5 pkt. zdobyli się Duńczycy.
Nasza reprezentacja w składzie: mjr Sławomir Kędzierski, por. Michał Bielawski, st. kpr. pchor. Dariusz Sycz, szer. pchor. Damian Graczyk, st. szer. Daniel Michalski i Adam Karbowiak z wynikiem 18 pkt. znalazła się po raz kolejny na „pudle”, zajmując trzecie miejsce. Do tego wyniku przyczynili się również nasi pozostali zawodnicy: sierż. Marcin Skwarczyński oraz st. kpr. Wojciech Waruga grający w zespole NATO.
W klasyfikacji indywidualnej tytuł Mistrza NATO w Szachach 2013 zdobył szachista Lorenz Drabke z Niemiec. Najlepszym naszym zawodnikiem okazał się tegoroczny Mistrz Wojska Polskiego por. Michał Bielawski.
Puchar fair play sędziowie: Luc Cornet, Stanisław Kornasiewicz oraz Jerzy Moraś, zgodnie przyznali zawodnikowi z Niemiec Hansowi-Christopof Andersenowi.
W przeprowadzonym turnieju szachów błyskawicznych najlepszym okazał się reprezentant Estonii – Andres Karba, drugie miejsce zajął st. sierż. rez. Sławomir Kraiński, a trzecie Adam Karbowiak, obydwaj z Grudziądza.
Puchary i medale wręczali: Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego – gen. dyw. Andrzej Fałkowski i Przewodniczący IMCC – płk Tomasz Malinowski.
Pan gen. dyw. A. Fałkowski, zabierając głos na zakończenie, podziękował wszystkim za sportową walkę i z całego serca pogratulował zwycięzcom.
Ceremonię zakończenia uświetnił koncert Zespołu Kameralnego oraz Zespołu Estradowego z Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, przyjęty z gorącym aplauzem przez uczestników mistrzostw.
„Łódź Wikingów” – symboliczny totem NATO CHESS CHAMPIOSHIP – płk T. Malinowski przekazał majorowi R. Bellemare z Kanady. To właśnie Kanada będzie w przyszłym roku organizatorem 25th NATO CHESS CHAMPIONSHIP, które odbędą się w dniach 8-12 września 2014 r. w Québecu.