Bieszczady_2011 - wssto

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Bieszczady_2011

FILM-FOTO

XLVII CENTRALNY RAJD WOJSKA POLSKIEGO NA ORIENTACJĘ
XII OGÓLNOPOLSKIE RODZINNE ZAWODY SPRAWNOŚCIOWO-OBRONNE
"BIESZCZADY 2011"

 
 
 
 

Iskierka

Bieszczadzki Rajd

 
 
 
 
 
 

Tekst: J. Kufel
Foto: D. Chudyk, Z. Łamasz

… Bieszczadzki rajd w kolorze khaki
Bieszczadzki rajd kolejny raz…

27 czerwca 2011 r. rozpoczął się XLVII Centralny Rajd Wojska Polskiego na Orientację "BIESZCZADY 2011".
Bazą rajdu jest Hotel Górski PTTK w Ustrzykach Górnych.
W rajdzie uczestniczy ponad 250 osób zrzeszonych w wojskowych oddziałach, kołach i klubach PTTK. Uczestnikami są żołnierze, pracownicy wojska i byli żołnierze z różnych garnizonów wraz z rodzinami. Najliczniejszą grupę stanowią w tym roku członkowie Pomorskiego Oddziału Wojskowego PTTK z Wałcza.
Każdego uczestnika tegorocznego Rajdu czekają atrakcje i wędrówki górskimi ścieżkami, urozmaicona rywalizacja w konkursach: "Znam Bieszczadzki Park Narodowy", "Wiedzy o Regionie" oraz Konkursie Piosenki Turystycznej.
W środę 29 czerwca odbędą się XII Ogólnopolskie Zawody Sprawnościowo Obronne "BIESZCZADY 2011". Uczestniczące w nich drużyny wezmą udział w Turystycznym Marszu na Orientację im. kmdr. ppor. Wacława Jakubowskiego oraz będą musiały wykazać się umiejętnościami w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, wiatrówki i łuku, a także znajomością zasad pierwszej pomocy przedmedycznej.
Ta forma aktywnej turystyki wpisuje się idealnie w ideę "Roku Turystyki Rodzinnej", którym został ogłoszony rok 2011.
Dla dużej grupy naszych uczestników to kolejna przygoda z Bieszczadami, gdyż każdy Turysta zna słowa, wygłoszone przed laty przez Mariana Hessa "… w Bieszczady przyjeżdża się tylko raz, potem się tylko wraca".

Do zobaczenia za rok na kolejnym rajdzie…

Zakończył się  XLVII Centralny Rajd Wojska Polskiego na Orientację  i XII Ogólnopolskie Zawody Sportowo - Obronne "Bieszczady 2011".
W konkursach i zawodach rywalizowało dwadzieścia zespołów. Najwięcej emocji zawodnikom dostarczył Turystyczny Marsz na Orientację.
1 lipca najlepszym zawodnikom w poszczególnych konkurencjach oraz zespołom wręczone zostały puchary, medale i drobne upominki .
Najlepszym zespołem okazała się drużyna reprezentująca 3 Flotyllę Okrętów z Gdyni (protokół w załączeniu).

 
 
 
 
 

PROTOKÓŁ KOŃCOWY >>>

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego