50_Jubileuszowy... - wssto

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

50_Jubileuszowy...

FILM-FOTO
 

50    J u b i l e u s z o w y
Centralny Międzynarodowy
Spływ Kajakowy PTTK
2 0 1 0
Pojezierze Brodnickie - Drwęca - Wisła

 

Jerzy Kufel


ZŁOTY JUBILEUSZ CHEŁMIŃSKICH KAJAKARZY


    31 lipca 2010 roku punktualnie o g. 1200 na placu apelowym 3 Włocławskiego pułku drogowo-mostowego w Chełmnie spotkali się uczestnicy 50. Jubileuszowego Międzynarodowego Centralnego Spływu Kajakowego PTTK "Drwęca-Wisła 2010", którego bezpośrednim organizatorem jest Klub Turystów Wodnych PTTK działający w tymże garnizonie.

    Co najbardziej istotnym jest w tym przedsięwzięciu, to chyba to, że właśnie po raz pięćdziesiąty nieprzerwanie komandorem spływu jest prezes KTW Chełmno - kol. Lech Bolt. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu, co szczególnie w swoim wystąpieniu podkreślił gen. bryg. Janusz Lalka, oraz wspieraniu przez dowódców garnizonów tej cennej inicjatywy przez wszystkie lata, a obecnie przez płk. Władysława Zdanowskiego, ta największa w Polsce, a nawet w Europie impreza kajakowa, może się odbywać. Docenili to również i pozostali goście zaproszeni na uroczystość rozpoczęcia spływu, tj. Prezes Zarządu Głównego PTTK - kol. Lech Drożdżyński, przedstawiciele władz samorządowych i administracyjnych powiatu i województwa kujawsko-pomorskiego. Dostojny jubilat oraz dowódca garnizonu, zostali również wyróżnieni medalami "ZA ZASŁUGI DLA KULTURY W WOJSKU POLSKIM".
    Na zakończenie ceremonii otwarcia przy dźwiękach miejscowej orkiestry uczestnicy spływu (m.in. kajakarze z całej Polski, oraz liczna grupa z Niemiec i Holandii, oraz z innych krajów), a jest prawie dwustu przemaszerowali ulicami miasta, by następnie udać się do miejscowości Partęczyny na start do pierwszego etapu.
   Życzymy kajakarzom "stopy wody pod kilem", zaś organizatorom kolejnych dokonań w tej dziedzinie.

 
 
 
 
 
 
 

>>> Więcej zdjęć
51. Spływ... >>> Więcej

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego